czwartek, 14 grudzień 2017, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Pogoda w Janowie

12 medali dla Eski

11 listopada 2017r w Horyńcu Zdroju na krytej pływalni Wodny Świat  odbyły się  X zawody pływackie z okazji Święta Niepodległości. W zawodach startowało ponad 260 zawodników z 13 klubów sportowych z kilku województw.  Eska wystawiła 26  zawodników którzy przywieźli do Janowa 2 złote medale, 5 srebrnych i 5 brązowych. Dodatkowo w kategorii 10-13 lat Julia Ożóg, Pelc Izabela, Chmiel Paweł i Jargiło Jędrzej zajęli drugie miejsce  w sztafecie 4x50m st. zmiennym mix i zdobyli cenny puchar. Oprócz tego wiele osób poprawiło swoje życiowe czasy. Oto dokładne wyniki:

Tylus Patryk zdobył pierwsze miejsce i złoty medal płynąc 50m stylem dowolnym uzyskując czas 27.97. Drugi złoty medal także zdobył  Patryk Tylus  płynąc 50m stylem grzbietowym uzyskując czas 31.29.

Srebrne medale zdobyli: Kapica Gabrysia (50m st. grzbietowy, czas 50.86),  Kaproń Maciej (50m st. grzbietowy, czas 50.46), Sajdak Stanisław(50m st. klasyczny, czas 1:00.30), Szmidt Aleksandra (50m st. dowolny, czas 33.35),  Pelc Izabela(50m st. motylkowy, czas 36.75)

Brązowe medale zdobyli: Chmiel Paweł(50m st. klasyczny, czas 45.95), Pelc Izabela(50m st. grzbietowy, czas 38.61), Jargiło Jędrzej(50m st. grzbietowy, czas  39.17), Sobiło Wiktoria(50m st. motylkowy, czas 50.69), Ożóg Julia(50m  st. motylkowy, czas 37.58)

Trenerzy Kańczukowski Damian i Kramski Maciej gratulują i życzą dalszych sukcesów swoim podopiecznym.

Tekst: Iwona Kramska, foto: Tomasz Sawicki