czwartek, 16 sierpień 2018, Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

600 wejściówek na 600-lecie fresków

Kaplica Trójcy Świętej jest jednym z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie. Doskonałe zespolenie gotyckiej architektury z bizantyńsko-ruską polichromią wnętrza czyni z niej zabytek unikatowy w skali międzynarodowej. Z okazji 600-lecia jej fresków można zdobyć jedną z 600 wejściówek upoważniających do bezpłatnego zwiedzania!

W jubileuszowym roku 600-lecia ukończenia fresków Kaplicy Trójcy Świętej czeka na Państwa dokładnie 600 wejściówek umożliwiających bezpłatne zwiedzenie zabytku! Jak otrzymać wejściówkę? Wystarczy przyjść na Zamek Lubelski 10 sierpnia w godzinach otwarcia Muzeum: 10.00-18.00 i odpowiedzieć na pytanie dotyczące zabytku. Jedna osoba może otrzymać tylko jedną jednoosobową wejściówkę, którą wykorzystać będzie można w dogodnym terminie.

Historia Kaplicy Trójcy Świętej

Urząd Marszałkowski w Lublinie