czwartek, 16 sierpień 2018, Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

Apel o pomoc dla rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru

''... Ważny jest rodzaj pomocy,
którą się ofiaruje,
ale jeszcze ważniejsze od tego
jest serce
z jakim tej pomocy się udziela''.

Szanowni Państwo

W związku z nieszczęśliwym zdarzeniem (wybuch gazu), który miał miejsce w dniu 15 września 2012 r. w miejscowości Zofianka Górna, trzyosobowa rodzina straciła znaczną część swojego dobytku.

Z uwagi na powyższe zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o niezwłoczną pomoc w formie rzeczowej dla w/w.

W chwili obecnej poszkodowana rodzina potrzebuje:
- sprzęt gospodarstwa domowego, tj. kuchenka, lodówka, pralka, itp.;
- meble, tj. łóżka, szafy itp.;
- wyposażenie wnętrza, tj. firanki, zasłonki, dywany, chodniki, wykładziny podłogowe, itp.;
- środki czystości, tj. proszek do prania, płyny do mycia naczyń, podłóg, środki higieny osobistej, itp.;
- pościel, tj. kołdry, poduszki, prześcieradła, koce;
- artykuły spożywcze, tj. herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, napoje, itp.
- odzież letnia, przejściowa i zimowa  dla mężczyzny średniej budowy ciała rozmiar L na wzrost 170 - 176 (bielizna, swetry, kurtki, bluzy, spodnie, koszule, piżamy, podkoszulki, buty w rozmiarze 42 - 43, itp.)
- odzież letnia, przejściowa i zimowa dla kobiety rozmiar XL na wzrost około 160 (bielizna, swetry, kurtki, bluzy, spodnie, koszule, piżamy, buty w rozmiarze 38, itp.)

Pragniemy aby w jak najszybszym czasie rodzina mogła wrócić do normalnego życia.
W związku z trudną sytuacją materialno - bytową rodziny prosimy o niezwłoczną pomoc.

Zbiórka darów na w/w cel zostanie przeprowadzona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Janowie Lubelski, ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 23 począwszy już od 17 września 2012 r.

Z góry za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy.

Osoba odpowiedzialna za akcję:
pracownik socjalny - Sylwia Cybart 15 872-46-76 wew. 28