środa, 21 luty 2018, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Bitwa na głosy - zachęcamy do głosowania

Agnieszka Wiechnik uczyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim, potem wyjechała do Krakowa na studia, które rozpoczęła na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale filmoznawstwo, jednak zrezygnowała i przeniosła się do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Jest absolwentką kierunku psychoterapii.

Obecnie mieszka i pracuje w Lublinie w Szkole Muzycznej Yamaha jako nauczyciel śpiewu. Jej przygoda ze śpiewem scenicznym rozpoczęła się, kiedy po raz pierwszy w wieku 6 lat wystąpiła na scenie Janowskiego Ośrodka Kultury na Konkursie Piosenki "Śpiewać Każdy Może". Zdobyła wtedy II miejsce. Już jako 6 letnia dziewczynka, postanowiła, że będzie przychodziła do JOK uczyć się śpiewu.

Jeździła na liczne konkursy wokalne z innymi dziećmi, które także udzielały się w JOK-u. W nim to pod dyrekcją Aleksandra Krzosa powstał zespół " Taka Sobie Orchestra", do którego się dostała. Niestety po kilku latach współpracy zespół się rozpadł. Obecnie Aleksander Krzos prowadzi z sukcesami inny zespół – „Olek Orkiestra”. Agnieszka jest wokalistką zespołu „GO MACHINE”, grającego muzykę z repertuaru The Blues Brothers, Arethy Franklin, Steviego Wondera, (zespół występował na tegorocznym Festiwalu Kaszy).

Agnieszka czynnie uczestniczy w działaniach FUNDACJI RAZEM LEPIEJ, której wiceprezesem jest aktorka Anna Samusionek. Rok temu organizowała w Janowie Lubelskim koncerty na rzecz „DNIA DOBREGO GŁODA” wraz z Andrzejem Łukasikiem. Współnie z Alicją Węgorzewską, Andrzejem Rybińskim, Danutą Błażejczyk i innymi nagrała specjalny teledysk promujący tą akcję.

Agnieszkę możemy oglądać obecnie w trzeciej edycji programu II Telewizji Polskiej „Bitwa na Głosy”, gdzie śpiewa z kilkunastoma innymi uczestnikami w drużynie Beaty Kozidrak (najbliższy występ w sobotę, 8 września br. o godz. 20.10).

Wysyłajmy SMS-y na drużynę Beaty!