poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Co się z dzieje z kasztanowcami?

Na terenie Parku Miejskiego przy ul. Zamoyskiego w Janowie Lubelskim trwa wycinka drzew. Jak mówi Pani Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Logistyki, po ostatniej wichurze, która przeszła nad Janowem uszkodzonych zostało 5 drzew, które docelowo zostały przycięte przez strażaków wezwanych do akcji.

Teraz nadszedł czas na oględziny całego parku i wytypowanie drzew, które mogą stanowić zagrożenie dla  przechodniów, spacerowiczów i osób przechadzających się alejkami parkowymi. Po uzyskaniu opinii dendrologa i oględzinach okazało się, że należy wyciąć w sumie 10 drzew, 5 drzew uszkodzonych wichurą i 5 takich, które w opinii dendrologa są obumarłe a więc kruche i podatne na łamanie i powalenie przy ewentualnej burzy.

Gmina Janów Lubelski złożyła wniosek do Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim o zgodę na wycięcie wymienionych drzew, po otrzymaniu decyzji zezwalającej rozpoczęła się wycinka drzew.

Tekst: Anna Jaremek
Foto: Jan Machulak