poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

„Dokąd biegną sny, gdy mija noc?” – Eurowizja Junior 2017

Gdy oglądaliśmy wczorajszy występ uczestników Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Junior 2017, przypominają się słowa piosenki Majki Jeżowskiej „dokąd biegną sny, gdy mija noc? Gdzie czekają, aż je znajdzie ktoś? Zamknij oczy i do siedmiu licz. Marzenia się spełniają. Tylko mocno, mocno w nie wierz. Ściskaj kciuki co sił, oczy zamknij też…”.

Przypomnijmy, że w niedzielnych krajowych eliminacjach wystąpiła uczennica Agnieszki Wiechnik – Natalia Wawrzyńczyk, która mieszka w Łuszczowie pod Lublinem. 12.- letnia Natalia wystąpiła w towarzystwie członków grupy JUMP z Janowskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie Łukasza Kurzyny, którzy zaprezentowali się na scenie to: Wiktoria Robak, Mikołaj Kiszka, Kamil Wołoszyn, Aleksandra Jaworska.

Warto tu dodać i przypomnieć, że słowa i muzykę do piosenki „Nie jesteś sam” napisała Agnieszka Wiechnik. Koncert odbył się 1 października, został wyemitowany w TVP 1 o godzinie 17.30. Widzowie za pośrednictwem sms-ów i Jurorzy (piosenkarka: Natalia Szroeder i Sylwia Lipka oraz dziennikarz Artur Orzech) zadecydowali kto pojedzie na finał międzynarodowy do Gruzji 26 listopada. Nasz kraj będzie reprezentować Alicja Rega.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Natalii Wawrzyńczyk. Gratulacje dla Agnieszki Wiechnik, która przygotowywała Natalkę do finału oraz podziękowania dla Łukasza Kurzyny za udział uczniów w Eurowizji Junior 2017. Życzymy sukcesów młodym artystom i realizacji swoich marzeń w myśl słów wspomnianej piosenki Majki Jeżowskiej: „Marzenia się spełniają. Tylko stale, stale myśl o nich myśl. Wszystko, co tylko chcesz. Może się zdarzyć dziś!”.

Tekst: Dorota Kozdra, foto: archiwum Agnieszki Wiechnik