poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Duże zainteresowanie emeryturą w wieku 60/65 lat

Prawie 1800 osób zgłosiło się już do Oddziału ZUS w Biłgoraju po emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym. Od 1 października kobiety mogą przechodzić na świadczenie w wieku 60 lat, a mężczyźni – 65 lat.

Wnioski o emerytury w obniżonym wieku można było składać od 1 września. Przez cały miesiąc do placówek Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju wpłynęły w sumie 2282 wnioski o przyznanie emerytury, z tego 1768 wniosków dotyczyło emerytury w wieku 60/65 lat. Najwięcej klientów odwiedziło instytucję w pierwszych dniach września, później wpływ wniosków ustabilizował się.

Zainteresowanie emeryturami w wieku 60/65 lat jest jednak znacznie większe niż to wynika ze złożonych do tej pory wniosków. Ogromna grupa osób w ubiegłym miesiącu przyszła do ZUS po informacje i wyjaśnienia w sprawach emerytalno-rentowych. W skali Oddziału ZUS w Biłgoraju we wrześniu było to prawie 16 tysięcy klientów.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS