poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Dziękuję, dziękujemy za Gryczaki 2012

Dziękuję, dziękujemy za Gryczaki  2012. Te pierwsze słowa kierujemy do Wszystkich, którzy powiedzieli Tak Dla Transplantacji na gościnnej, pięknej i pachnącej żywicą Ziemi Janowskiej. Przyjęliśmy z radością zaproszenie Pana Krzysztofa Kołtysia - Burmistrza Miasta Janowa i naszego kolegi Jana Machulaka do Janowskiego Świętowania Gryki,(niektórzy poprawiali „hreczki).

Była to dla nas trzecia taka akcja i za każdym razem bogatsza od poprzedniej. To nie tylko kampania ale cały nasz program realizowaliśmy wspólnie z osobami wrażliwymi, gościnnymi, dla których bliska jest sercu pomoc osobom, na co dzień  walczącymi ze swoimi słabościami.

W ubiegłym roku Momoty, teraz olbrzymia inwestycja nad zalewem : park linowy, szlak rowerowy, Kruczek, bajeczny świat bobrów na rzece Trzebnesz, mistyczne źródełko … itd. Dzięki Janku, ale zabrakło jak zawsze czasu.

Osobne dziękuje z całego mojego Drugiego Serca organizatorom tej wspanialej przygody, której wraz z przedstawicielami mediów przygotowali organizatorzy (radosny lider Mak), próbowałem wejścia na ściankę (połowiczny sukces). Patryk z Lublińca,  dwa lata po przeszczepie serca, kilkakrotnie  zwyciężył samego siebie. Wspólnie z Patrykiem (Łopiennik k/Lublina-cztery lata po transplantacji) przeszli „Szlak Bojowy w mundurach żołnierskich i szybowali na linach w największym obiekcie w południowowschodniej Polsce (redaktor Jerzy ”... Janku, to nie do wiary,  jaką Oni maja wolę walki..”).

Dziękujemy za gościnę, gorące i zimne zakąski (bigosy, gołąbki, żurek, grzybowa z kaszą itd.). Podziwiałem cały czas wielkie zaangażowanie pracowników Urzędu Miasta  Janowa obsługujący gości w namiocie „biesiadnym”. Mieliśmy wszystko na miejscu i  do tego wracaliśmy bogaci duchowo i z pełnymi koszykami smakołyków, zadaję sobie cały czas pytanie ... „Skąd Wielka Para Królestwa Gryki miała tyle sił dla gości ...?”.

Dziękuję jeszcze raz

„ZAGRODZIE  BIAŁA” za dziś i za pomoc w spotkaniu wigilijnym  F SCCS 2011r w Zabrzu,

pani Marioli Surtel  - Dyrektorowi DPS „Barka”,

Firmie ESKA,

pani Witkowskiej - właścicielce Cukierni Motycze,

państwu Kruk za kilkanaście kartonów pomidorów i ogórków, które w większości trafiły do pensjonariuszy DPS –  „Barka” w Janowie Lubelskim.

Pod namiotem Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prowadziliśmy kampanię promującą transplantologię, rozdając oświadczenia woli, serduszka, materiały informacyjne. Często  korzystając z mikrofonu informowaliśmy o problemach, z którymi boryka się transplantacja w kraju, szczególnie w woj. lubelskim.

Pomagali nam pracownicy I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej ,Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego  Pana prof. Sławomira Rudzkiego  UM w Lublinie : dr Jakub Gołyski, dr Paweł Bernat, urocze pielęgniarki : Ewa Łukasik i Renata Kulasza.

Jest to kolejne wsparcie tej znakomitej Kliniki. Swój czas oddali nie tylko w parku, ale jeszcze z Jankiem Machulakiem odwiedzili miejscowy szpital.

Już dziś zapisali się na przyszłoroczne Gryczaki, to świadczy o atmosferze tej wyjątkowej imprezy.

Czterech Janków i dwóch Patryków po  transplantacji wspierała jak zawsze nasza Alicja - Iskra Nadziei i współrealizatorka programu FŚCCS w Zabrzu.

Jestem dumny, że swój jubileusz (10 lat drugiego życia) obchodziłem w tej pięknej Janowskiej Krainie prosząc o to „upragnione Życie„ dla tych, którzy czekają „na pompach” w naszych klinikach.

Jan Statuch

Z-ca Prezesa FŚCCS w Zabrzu