poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

Dzień Dziecka w Placówce „Promyk"

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest co roku na całym świecie. Jest to bardzo ważny dzień, ponieważ ma nam przypominać jak wielkim skarbem dla rodziny i społeczeństwa jest dziecko.

W Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Promyk” w Janowie Lubelskim obchodzono ten szczególny dzień 10 czerwca 2017 r. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Promyka, które pozyskało fundusze od burmistrza Janowa Lubelskiego do realizacji projektu pt. „Dzień Dziecka” w ramach zadania publicznego pod nazwą „Dofinansowanie organizowanych przez instytucje i stowarzyszenia imprez o charakterze kulturalnym, turystycznym, które mają na celu propagowanie trzeźwości oraz zdrowego stylu życia w społeczności lokalnej”.

Od rana panowała gorąca atmosfera, wszyscy krzątali się w pośpiechu, przygotowując stoły, nakrycia i napoje.

O godz. 11-ej rozpoczęła się część oficjalna. Na uroczystość przybyli: p. Anna Śmit - dyrektor PCPR w Janowie Lubelskim, p. Czesław Krzysztoń - zastępca burmistrza Janowa Lubelskiego oraz dyrektor placówki p. Lucyna Czarna i pracownicy placówki.

Prezes Stowarzyszenia p. Joanna Jaworska-Gumienik oraz przybyli goście złożyli wszystkim dzieciom życzenia zdrowia, szczęścia, realizacji marzeń oraz wytrwałości w dążeniu do celu i oczywiście - udanej zabawy.

Dzieciaki bardzo szybko rozpierzchły się po placu placówki, na którym królowały dmuchane konstrukcje, kula na wodzie oraz kącik strzelecki. Nawet przygotowany poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, kaszanki, karczka, zdrowych sałatek, olbrzymiej ilości słodyczy, owoców, napojów i lodów nie zdołał odciągnąć dzieci od zabawy.

Nieoczekiwanie do placówki przyjechał wielki wóz strażacki, który zrobił furorę. Dzieciaki najpierw obejrzały pokaz sprzętu gaśniczego, wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego, później mogły wejść do kabiny samochodu, przymierzyć kask strażacki i schłodzić, w ten upalny dzień, wszystkich wodą z węża strażackiego.

Dzieci w ten dzień odwiedziła również Mrówka, przedstawiciel firmy PSB „Mrówka”, która rozdawała balony i słodycze, można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Dzień upłynął w radosnej atmosferze gier, zabaw, konkursów i wielu, wielu wrażeń.

Stowarzyszenie Przyjaciół Promyka pragnie serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy udzielili wsparcia zarówno rzeczowego jak i finansowego przy zorganizowaniu tej imprezy.

Nasi sponsorzy to: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim, Nadleśnictwo Janów Lubelski, Caterpillar Poland Sp. z o. o, Ekomel Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe w Janowie Lubelskim, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „JANEX” Jan Ciupak, Leszek Ciupak,Hurtownia Spożywcza „BOTEX” Andrzej Nadłonek, Salonik Prasowy „TRAFIK”, Zakład Przetwórstwa Mięsa „MATTHIAS”, Przedsiębiorstwo „Rol-Hurt Aleksander Chałabis, Hurtownia Lodów i Mrożonek „POLARIS” Wiesława i Piotr Surowieccy, Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,Sklep Spożywczy „Żabka” Maciej Knap, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AKRO WOD S C Tomasz Król, Radosław Król, Aneta Mierzwa, Przedsiębiorstwo Handlowe „Euroland” Adam Mokuszyński, Kocudza II 154, Sklep RTV-AGD MAX Elektro Roman Oleszko, PSB „Mrówka” w Janowie Lubelskim, Wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Witosa, Restauracja „Myśliwska” w Janowie Lubelskim, Pracownicy sklepu „Biedronka” przy ul. Zamoyskiego 26 w Janowie Lubelskim.

Joanna Jaworska- Gumienik