czwartek, 14 grudzień 2017, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Gmina uzyskała dofinansowanie na termomodernizacje 7 obiektów użyteczności publicznej

Przeszło 10 mln, a dokładnie 10 956 857, 67 zł wyniesie termomodernizacja 7 obiektów użyteczności publicznej, na które gmina zdobyła dofinansowanie w kwocie 6 559 416, 28 zł.

Wszystkie obiekty publiczne objęte dofinansowaniem są własnością Gminy Janów Lubelski. Jest to Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskimi przy ul. Ks. Skorupki, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II przy ulicy Ogrodowej, Szkoła Podstawowa Fundacji „Elementarz” im. Ignacego Łukasiewicza w Łążku Ordynackim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Białej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Momotach Górnych oraz Dom Nauczyciela przy ulicy Ogrodowej i Ośrodek Pomocy Społecznej przy ulicy Bohaterów Porytowego Wzgórza.

Zadania będą dotyczyć: wymiany oświetlenia, instalację centralnego ogrzewania (piece), ocieplenia ścian, wymianę okien. Podkreślmy, że realizacja projektu przyniesie znaczące korzyści społeczno – ekonomiczne. Bezpośrednio wpłynie na ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną pozyskiwaną tradycyjnymi sposobami, co przełoży się na zmniejszenie zużycia konwencjonalnych surowców energetycznych.

Wszystkie obiekty publiczne oprócz Domu Nauczyciela objęte projektem są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W kosztach niekwalifikowanych dla budynku Domu Nauczyciela przewidziano wykonanie infrastruktury związanej z dostosowanie jej do osób niepełnosprawnych.

„Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w gminie Janów Lubelski” to temat projektu w ramach Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego RPO WL na lata 2014 – 2020.

Przypomnijmy, że niezbędnym dokumentem do złożenia wniosku było opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę instalacji grzewczych i instalacji oświetleniowych, którą wykonała firma SOLARSYSTEM z Myślenic.

Tekst i foto: Dorota Kozdra