czwartek, 19 październik 2017, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Inauguracja realizacji projektu „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia – Edycja III”

W miniony piątek tj. 29 września Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział w Janowie Lubelskim inaugurował realizację projektu „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia – Edycja III”. W tematykę spotkania wprowadził zaproszonych gości wykład Małgorzaty Borowskiej pt. „Doświadczenia Szkół Super Babci i Super Dziadka w Polsce w kontekście aktywności ludzi starszych i wychowania w rodzinie”. W dalszej kolejności mieliśmy przyjemność zobaczyć spektakl „Wróżki”  przedstawiony przez Teatr Tradycja (PZERiL w Janowie Lubelskim). W teatrze gościnnie wystąpiły uczennice oddziałów gimnazjalnych z PSPzOI w Janowie Lubelskim: Justyna Machoń i Karolina Czajka. Warto tu podkreślić, że przedstawienie zyskało ogromne uznanie wśród zaproszonych gości, aktorzy świetnie odegrali swoje rolę. Salwy śmiechu i gromkie brawa otrzymała Urszula Pachuta, która grała postać przyrodniej córki. Sama opowieść była zarówno wzruszająca, jak i momentami zabawna. W inscenizacji nie zabrakło układów tanecznych, baśniowej muzyki, pięknych kostiumów, scenografii. Trzeba podkreślić, wszyscy odtwórcy ról zagrali wspaniale.

Wszystkich zaproszonych gości serdecznie przywitała Zofia Widz – Baryła szefowa PZERiL

Na zaproszenie PZERiL w Janowie Lubelskim w spotkaniu uczestniczyła Zofia Zaorska -  założycielka i inicjatorka pierwszej w Polsce Szkoły Super Babć i Super Dziadków, oraz Antoni Kulpa – Wicestarosta Janowski, Andrzej Tomczyk – Zastępca Dyrektora PSPzOI w Janowie Lubelskim, Anna Łopata – Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Janowie Lubelskim, Natalia Kiszka – pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Halina Drelich – Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 3, Regina Gil – Dyrektor Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Zbigniew Flis - Dyrektor Zespołu Szkół i Obsługi Przedszkoli.

Tekst i foto: Dorota Kozdra