czwartek, 16 sierpień 2018, Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

IV Janowskie Dni Karpiowe zakończone

Już po raz kolejny rozegrane zostały wrześniowe zawody wędkarskie pod nazwą „IV JANOWSKIE DNI KARPIOWE 2012” pod patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego. W zawodach udział wzięło 11 drużyn, wśród których byli reprezentanci lokalnego klubu WKS Sanger oraz przedstawiciele klubów polskich i zagranicznych.

W czasie trwania zawodów tj. od 5 do 9 września 2012 r. złowiono 55 ryb o łącznej wadze 385 kg, w tym 50 karpi o wadze 365,80 kg oraz 5 amurów o wadze 19,20 kg. Największą rybą zawodów był karp o wadze 13,60 kg.

Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Klubu Karpiowego „LENIWIEC” Radomyśl – Grzegorz Krysiak i Przemysław Krysiak łowiąc 13 ryb o łącznej wadze 95,60 kg.

Drugi miejsce wywalczyli zawodnicy z WKS Sanger Janów Lubelski - Mirosław Michałek i Piotr Kowalski 8 rybami o łącznej wadze 62,80 kg.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Biecka Grupa Karpiowa – Dariusz Kołtko i Mariusz Karpiński łowiąc 6 ryb o łącznej wadze 45 kg.

Zawody odbyły się w warunkach zmiennej pogody, która miała wpływ na ostateczny wynik. Jednak  385 kg złowionych ryb jest dobrym wynikiem pomimo dużej codziennej presji wędkarskiej.

WKS Sanger