czwartek, 21 czerwiec 2018, Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Janów Lubelski rewitalizowany

Aktualnie trwają prace  w ramach projektu „Kontynuacja rewitalizacja historycznego centrum Janowa Lubelskiego pod kątem wprowadzenia nowych funkcji kulturalnych wraz z rewitalizacją przestrzeni i budynków osiedla wielorodzinnego”. Przy budynku Urzędu Miejskiego porządkowana jest nawierzchnia a już wkrótce ułożona zostanie nowa nawierzchnia chodników i alei z kostki brukowej. W dalszym ciągu trwają prace ziemno-kanalizacyjne w ciągu ulicy Zamoyskiego w kierunku od budynku Urzędu Miejskiego do Parku Miejskiego.

W ramach rewitalizacji miasta wykonywana jest termomodernizacja dwóch przedszkoli publicznych przy ul. Wiejskiej i ul. Ogrodowej, gdzie  wykonawca wykonuje ocieplenie wraz z elewacją budynku oraz poszycie dachowe i obróbki blacharskie. Przedszkole nr 1 pokryło się wielobarwną tęczą, zaś przedszkole nr 3 jest w trakcie wykonywania prac, ale dla naszych dzieciaków możemy zdradzić, iż już wkrótce na budynku przedszkola pojawi się gąsienica.

W ramach projektu trwają także prace remontowo-budowlane  w ciągu chodnika w osiedlu przy ul. Wiejskiej. W trakcie prac jest termomodernizacja bloków Janowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 5 i ul. Wiejskiej 26.

Po zakończeniu tych prac firma rozpocznie remont chodnika przy ul. 8 września i Jana Pawła II oraz termomodernizację bloków przy ul. Jana Pawła II 15 i ul. 8 września 17.

Pozostałe prace przewidziane w ramach projektu wykonane zostaną w przyszłym roku.

Tekst: Anna Jaremek