poniedziałek, 20 sierpień 2018, Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

Janowska Gala Młodych Talentów za nami

Gala Młodych Talentów, która odbyła się 12 czerwca br.  to szczególne wydarzenie podczas którego możemy zobaczyć  występy utalentowanych uczniów ze szkół z terenu Powiatu Janowskiego. Koordynatorami uroczystości była: Marzena Jakubiec, Izabela Skrzypa oraz Pedagog Bożena Czapla. W tym roku, obok swych starszych koleżanek i kolegów z Oddziałów Gimnazjalnych, czy szkół średnich wystąpiły przedszkolaki.

Oficjalnego otwarcia Gali Talentów dokonała Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Boahterów Porytowego Wzgórza - Wiesława Dyjach, która powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością Janowską Galę Młodych Talentów zaszczycili: Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, Sekretarz Gminy Bożena Czajkowska, Wicestarosta Powiatu Janowskiego Antoni Kulpa oraz Dyrektor Oddziałów Gimnazjalnych w Janowie Lubelskim - Andrzej Tomczyk,

Tegoroczna gala, oprócz prezentacji talentów szkoły, była także okazją do przypomnienia wszystkich osiągnięć sportowych, artystycznych, muzycznych  uczniów szkół średnich. Wicestarosta Janowski wręczył uzdolnionym uczniom Stypendia Starosty Janowskiego.

Zaprezentowane występy uczniów, jak i absolwentów (już po raz drugi w Gali udział wzięła Edyta Zimak) uzmysłowiły nam jakimi talentami obdarzeni są uczniowie. To nie tylko śpiew, taniec, to również recytacja wierszy, gra na instrumentach muzycznych. Każda z występujących osób, jak zaznaczyli Konferansjerzy, jest wszechstronnie uzdolniona. Reprezentuje nasz region na konkursach powiatowych, wojewódzkich, czy nawet ogólnopolskich. Na scenie mogliśmy usłyszeć m.in.: Elżbietę Jakubiec, Aleksandrę Małek, Julię Fijałkowską, Maksymiliana Surowskiego, Zuzannę Kata, Julię Tylus, Aleksandrę Hulak.

Dodajmy, że organizatorem spotkania było Liceum Ogólnokształcące im. Boahterów Porytowego Wzgórza.

Tekst i foto: Dorota Kozdra