wtorek, 25 wrzesień 2018, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

Janowskie Liceum po raz kolejny w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych liceów w województwie lubelskim

Miesięcznik Perspektywy ogłosił ranking najlepszych szkół średnich w zestawieniu na poszczególne województwa. W tym zestawieniu znalazła się szkoła  z Janowa Lubelskiego – Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Janowskie Liceum uplasowało się już po raz kolejny w pierwszej pięćdziesiątce w rankingu szkół licealnych z województwa lubelskiego. Dodajmy, że ranking objął przeszło 2 tys. liceów w kraju.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, Licea Ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to m.in.: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.  Sukcesy w olimpiadach - 30%, Matura z przedmiotów obowiązkowych - 25%, Matura z przedmiotów dodatkowych - 45%.

Dodajmy, że w Rankingu Liceów Ogólnokształcących w Polsce w czołówce mamy również powtórkę z 2016 roku. Na najwyższym podium znalazło się XIII LO w Szczecinie. Na drugim miejscu uplasowało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Na miejscu trzecim zaś Liceum Akademickie UMK w Toruniu. W województwie lubelskim będzie to I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Tekst i foto: Dorota Kozdra