poniedziałek, 18 grudzień 2017, Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji

„ Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę” – 78. rocznica zakończenia działań obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego. cz. II

Patronat Honorowy nad uroczystością sprawował Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski, Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP.

Uroczysta Polowa Msza Św. została odprawiona pod przewodnictwem Ks. Kazimierza Sagana – Proboszcza Parafii Św. Wojciecha w Momotach Górnych i ks. Grzegorza Polaka z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

Jednym z ostatnich punktów uroczystości było podniesienie Flagi państwowej RP na maszt, odegranie Hymnu Państwowego, wystąpienia okolicznościowe (przemówienie wygłosił Antoni Kulpa – Wicestarosta Janowski, głos zabrał również Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP oraz 92.-letni Zygfryd Głowacki „spadkobierca Armii Krajowej”).

Rangę uroczystości podkreślił również Apel Poległych, Salwa Honorowa. Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców i wiązanek kwiatów przez delegacje szkół, jednostek organizacyjnych, partii, władz samorządowych oddali hołd przed pomnikiem płk. Tadeusza Zieleniewskiego.

Zapraszamy do galerii. Cz. II

Tekst i foto: Dorota Kozdra