czwartek, 19 październik 2017, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

„ Kiedy przyjdą podpalić dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę” – 78. rocznica zakończenia działań obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego. cz. I

Montażem słowo – muzycznym z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. płk. Tadeusza Zieleniewskiego połączony z pokazem musztry wojskowej i sprawności jeździeckich kawalerii konnej w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika. rozpoczęły się 78. obchody zakończenia działań obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego dnia 1 października br. w Momotach Górnych.

Montaż „Gloria Victis – chwała Zwyciężonym” – został przygotowany przez uczniów Zespołu Szkól Technicznych w Janowie Lubelskim pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Dębiec, Iwony Martyna, Michała Komackiego.

Wieniec przed pomnikiem płk. Tadeusza Zieleniewskiego w imieniu Urzedu Miejskiego w Janowie Lubelskim został złożony przez: Ewę Janus – Przewodniczącą Rady Miejskiej, Monikę Machulak – Skarbnik Gminy, Henryka Jarosza – Radnego Rady Miejskiej. Ponadto Urząd reprezentował poczet sztandarowy: Mieczysław Małek, Krzysztof Waldemar Kołtyś, Paweł Kusz.

Dodajmy, że uroczystość uświetniła wojskowa asysta honorowa wystawiona przez Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady W Lublinie oraz Orkiestra Wojskowa z Lublina.

Zapraszamy do galerii. Cz.I

Tekst i foto: Dorota Kozdra