niedziela, 19 listopad 2017, Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

KOLARSKA PRZYGODA U BOKU ZWYCIĘZCY TOUR DE POLOGNE

W Janowie Lubelskim spełni się marzenie każdego miłośnika kolarstwa. To za sprawą Cezarego Zamany, który w Janowie Lubelskim 3 maja zorganizuje wyścig dla amatorów w ramach swojego cyklu Cisowianka Road Tour.

Cezary Zamana jest świetnie znany wszystkim, którzy interesują się sportem rowerowym. To przecież m.in. mistrz Polski w kolarstwie oraz zwycięzca Tour de Pologne. Wygrywał również w licznych zagranicznych zawodach. Dziś do jazdy na rowerze zachęca wszystkich, organizując największe w kraju maratony. Do Janowa Lubelskiego zawita 3 maja, by w dniu narodowego święta zabrać rowerzystów na emocjonującą przygodę: kolarski wyścig, pełen wymagających podjazdów i piekielnie szybkich zjazdów, niełatwych zakrętów oraz płaskich etapów, na których trzeba walczyć o pozycję w peletonie.

Wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Trasa została wytyczona osobiście przez samego Cezarego Zamanę przy współpracy z  Ryszardem Majkowskim , który  roztoczańskie szosy znają jak własną kieszeń. Będzie  to janowski klasyk majowy „Szlakiem pól malowanych złotą gryką i malinami”.  Na pasjonatów kolarstwa, którzy zdecydują się stanąć na starcie zawodów, czekać będą dwa, równie pasjonujące dystanse: ½ Pro (czyli 53.3 kilometry) oraz Pro (82,5 kilometry).

„Bardzo starannie dobierałem miejsca dla poszczególnych etapów. Brałem pod uwagę wiele czynników i inspirowałem się znanymi na cały świat klasykami, jak chociażby tryptyk ardeński. Janów Lubelski urzekł mnie zachwycającymi krajobrazami Roztocza oraz licznymi wzniesieniami” – wyjaśnia Cezary Zamana, pomysłodawca Cisowianka Road Tour oraz dyrektor sportowy wyścigu.

Kolarstwo zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Rośnie liczba rowerzystów oraz tych, którzy dopingują zawodników na trasie. Dzięki Cisowianka Road Tour przed taką szansą staną mieszkańcy Janowa. Będą mogli osobiście poczuć atmosferę zawodowego peletonu, do tej pory znaną głównie z telewizyjnych relacji Tour de France. Gwarantuje to profesjonalizm Cezarego Zamany i jego ekipy. Zadbają oni o efektowną oprawę całego wyścigu.

Na wyścig można zapisywać się przez Internet (www.tour.zamanagroup.pl) lub 2 i 3 maja w biurze zawodów (Ośrodek Rekreacyjny Zoom Natury, ul. Świerdzowa 41). Zawodnicy wystartują z ulicy Jana Pawła II  JOK – grupa Pro o godzinie 12:00, grupa 1/2 Pro o 12:00

Organizowany w Janowie Lubelskim wyścig jest częścią ogólnopolskiego cyklu Cisowianka Road Tour. To pierwszy w Polsce cykl wyścigów szosowych dla amatorów. Kolarze z Janowa mogą wziąć udział jeszcze w sześciu późniejszych etapach, rozgrywanych m.in. w Głownie, Końskich czy Rawie Mazowieckiej. Cezary Zamana opracował je wspólnie z innymi znakomitymi sportowcami, m.in. Dariuszem Baranowskim czy Andrzeje Sypytkowskim. Zapowiada się prawdziwa rowerowa uczta.

Zapraszamy serdecznie na janowskie trasy.