środa, 23 maj 2018, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

Kolejny weekend przed nami, zatem do Janowa Lubelskiego się wybieramy!

Kolejny słoneczny weekend przed nami, zatem do Janowa się wybieramy. Być może jest to czas na rowerowe wyprawy po Lasach Janowskich? Być może na spacer po Parku Rekreacji ZOOM NATURY, czy małe wędrówki po Parku Linowym. Dla tych, którzy cenią sobie ciszę z nostalgią zapraszamy do Momot Górnych, po drodze warto odwiedzić miejscowość Szklarnie – ostoje Konika Biłgorajskiego. Naszym oczom nie umknie również  leśna kolejka wąskotorowa przy Nadleśnictwie Janów Lubelski.

Śpiew ptaków i szum wody zaprasza nas do leśnego Arboretum przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej. Może wstąpimy do Łążku Garncarskiego do Pana Jana Jarmuziewicza, czy Adama Żelazko (garncarza).

Po drodze miniemy różnobarwne kapliczki, być może na dłuższą chwilę zatrzymają nas promienie słońca na śródleśnej dróżce. Będzie to dobry moment, aby na chwilę odpocząć i wyruszyć … dalej

Zapraszamy do Janowa… piosenką Sylwestra Bernaciaka

(Aby przenieśc się do strony z piosenką, prosze kliknąć w zamieszczony poniżej obrazek).

Tekst i foto: Dorota Kozdra