poniedziałek, 16 październik 2017, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

Książka nas Łączy

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Akcję zapoczątkowało w 1999 r. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (IASL), organizacja która patronuje działaniom promującym biblioteki szkolne, ich działaniom, propaguje zainteresowanie książką, rozbudza i kształtuje kulturę czytelniczą, podnosi poziom czytelnictwa, integruje środowisko szkolne i nie tylko, zwraca uwagę na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: Książka nas łączy.

Mamy nadzieję, że i rok obecny, a także cały rok szkolny 2017/18 będzie obfitował w różne akcje biblioteczne, które przywrócą nawyk regularnego czytania i sięgania po książkę, bez względu na jej formę fizyczną.

pracownicy Biblioteki Pedagogicznej