sobota, 18 sierpień 2018, Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

Narodowe czytanie 2018

W środę  28 lutego 2018 r. w  Pałacu Prezydenckim została odsłoniona  siódma edycja akcji Narodowe Czytanie. Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości , stąd  wyjątkowa formuła wydarzenia. Para  Prezydencka proponuje do  czytania  przez cały rok 2018 specjalnie opracowaną Antologię Niepodległości. Korpus „ Antologii Niepodległości” tworzą 44 teksty, zarówno w całości, jak i we fragmentach – powieści, dramaty, poezje, pieśni, wspomnienia itp.-ukazujące przewodnie idee tegorocznego jubileuszu : wolność i niepodległość.

Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, który odbędzie się we wrześniu 2018 roku, jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.