czwartek, 16 sierpień 2018, Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

Nasi najmłodsi piłkarze...

W niedzielne przedpołudnie najmłodsi adepci piłki nożnej trenujący w miejscowym klubie sportowym "Janowski Orlik" wyruszyli do Biłgoraja, gdzie w hali OSiR rozegrany został Halowy Mundial Dziecięcy 2018. W sportowej rywalizacji udział wzięło 10 zespołów, oprócz ekip z Biłgoraja przybyły dziecięce drużyny między innymi z Frampola, Tarnogrodu czy Stalowej Woli. Janowski Orlik rozpoczął występy w grupie B, rywalizując z zespołami dwóch akademii piłkarskich z Biłgoraja, oraz drużynami z Frampola i Stalowej Woli. Po czterech meczach w których oprócz wspaniałej zabawy nie zabrakło piłkarskich umiejętności oraz ambicji janowscy chłopcy bezapelacyjnie wygrali grupę zwyciężając w każdym meczu zdobywając przy okazji 9 bramek tracąc tylko 1! Najskuteczniejszym w naszej ekipie okazał się Marcel Krzysztoń strzelając w fazie grupowej 6 bramek dokładając w finale kolejne dwie. Ostatecznie dzielnie walczący chłopcy w składzie: Dawid Bielak, Mikołaj Bańka, Michał Pudło, Oliwier Kaproń, Olek Plewa, Maciek Król, Marcel Krzysztoń, Kacper Chmiel oraz Maciek Garszczal zajęli drugie miejsce nieznacznie ustępując w finale drużynie z Tarnogrodu. Patrząc na występy naszych najmłodszych zawodników możemy być spokojni w najbliższej przyszłości o sukcesy zarówno drużyn juniorskich jak i seniorskich naszego miasta.
Choć zwycięstwa dają nam wiele radości to nie zapominamy, ze głównym celem turnieju była dobra zabawa, integracja oraz aktywna forma spędzenia wolnego czasu.