czwartek, 27 lipiec 2017, Imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Niesamowite wyniki uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w 63 Olimpiadzie Chemicznej

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku, 94 uczniów przystąpiło do III etapu Olimpiady. Zawodnicy rozwiązywali 5 zadań teoretycznych (100 pkt.) oraz dwa zadania laboratoryjne (60 pkt). Uczeń klasy IIA Michał Robak uzyskał tytuł finalisty a uczeń klasy IIIA Bartosz Kiszka tytuł laureata 63 Olimpiady chemicznej. Bartosz uzyskał piąty!!! wynik w Polsce, co pozwoliło mu na zakwalifikowanie się jako zawodnik rezerwowy do drużyny, która będzie reprezentowała Polskę na 49 International Chemistry Olympiad w Nakhon Pathom, Thailand. Bartosz będzie razem z drużyną uczestniczył we wszystkich przygotowaniach do olimpiady międzynarodowej, łącznie z dwutygodniowym obozem przygotowawczym, który organizuje Komitet Główny Olimpiady Chemicznej. Obóz jest prowadzony przez najlepszych profesorów Politechniki i Uniwersytetu Warszawskiego.

Chłopców przygotowywał do kolejnych etapów olimpiady tradycyjnie już profesor Piotr Jakubiec.

Ogromne gratulacje dla naszych uczniów!!!

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza