wtorek, 24 kwiecień 2018, Imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Pogoda w Janowie

Paweł Deląg na tegorocznym Festiwalu Filmu i Telewizji FART

Tegorocznym gościem Festiwalu Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim był Paweł Deląg – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w niewielkiej roli Dolka Horowitza, serbskiego uchodźcy w dramacie wojennym Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Następnie znalazł się w obsadzie serialu telewizyjnego „Fitness Club”. Został zaangażowany do roli Biedrony w filmie sensacyjnym „Młode wilki”, wkrótce potem wcielił się w postać antropologa w filmie Andrzeja Żuławskiego „Szamanka”. W 1997 roku wystąpił w pięciu produkcjach kinowych: „Ciemnej strona Wenus” Radosława Piwowarskiego, „Kilerze” Juliusza Machulskiego, „Królowej złodziei”, „Kochaj i rób co chcesz” i „Młodych wilkach 1/2”. Zagrał postać Jarka Psikuty w komedii sensacyjnej „Chłopaki nie płaczą”. Kolejnym zawodowym wyzwaniem była postać Marka Winicjusza w kinowej i telewizyjnej ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”.  W 2001 roku ukazała się płyta pt. Mów do mnie jeszcze, którą nagrał wspólnie z Justyną Steczkowską. W 2005 wystąpił w programie TVN-u Taniec z gwiazdami.

Spotkanie z Gwiazdą odbyło się w czwartkowy wieczór tj. 13 lipca w Janowskim Ośrodku Kultury, a zostało poprowadzone przez Łukasza Drewniaka – Dyrektora Janowskiego Ośrodka Kultury.

Każdy Aktor zaproszony na FART pozostawia u nas swój ślad – odcisk dłoni, który zostanie dołączony w niedalekiej przyszłości do powstałej Alei Gwiazd. Aleja Gwiazd znajduje się w Parku Miejskim od strony ulicy Jana Pawła II (przy Janowskim Ośrodku Kultury).

 

Tekst: Dorota Kozdra, foto: Leszek Waberski - JOK

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www