czwartek, 14 grudzień 2017, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

,,Pływać każdy może'' – pokonujemy bariery

W sobotni poranek 02.12.2017 o godz 1030 na Pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim w ramach projektu „Pływać każdy może” odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowe w Pływaniu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowane przez Stowarzyszenie Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Wawrzynek. W zawodach wzięło udział 18 zawodników. Niestety dwójka nie mogła dotrzeć z powodów zdrowotnych, ale nic straconego na pewno zobaczymy się za rok. Młodzi pływacy startowali w 4 kategoriach: open (styl dowolny) , klasyczny, kraul i styl grzbietowy, dobrani odpowiednio według kategorii wiekowych. Wydarzenie to poprowadził p. Jarosław Lenart. Swoją obecnością zaszczycili nas p. burmistrz Krzysztof Kołtyś, p. Ewa Janus oraz p. Bożena Czajkowska, którzy wręczyli wszystkim zawodnikom statuetkę, pamiątkowy medal, dyplom oraz drobny upominek jak również pogratulowali i życzyli dalszych sukcesów. Oczywiście w tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć najwierniejszych kibiców- wolontariuszy ze szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi pod opieką p. Anny Targońskiej i p. Katarzyny Orzeł, którzy mocno trzymali kciuki obserwując z trybun. Na zakończenie po tak wielkim wysiłku przyszedł czas na skromny poczęstunek w postaci zapiekanki i ciastka. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów. Składamy serdeczne podziękowania oczywiście naszym dzielnym zawodnikom, którzy włożyli ogromny trud i zaangażowali się całym sercem aby przygotować się jak najlepiej, wszystkim kibicom, rodzicom, zaproszonym gościom za obecność i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że za rok również się spotkamy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku - Stowarzyszenie Wawrzynek, gdzie publikowane są fotorelacje z organizowanych przez nas imprez.

Wiola Rożek