piątek, 24 listopad 2017, Imieniny: Emmy, Flory, Jana

Porażka i zmiana trenera

Michał Zimowski nie jest już trenerem ekipy z Janowa Lubelskiego. W tym sezonie pod jego wodzą zespół wywalczył tylko trzy punkty.

Spotkanie z Orionem Niedrzwica było dla niego pożegnaniem z zespołem. – Słyszałem takie głosy już przed meczem i wiem, że nawet nasza wygrana nic by zmieniła. Szkoda, bo nie chciałem zostawiać chłopaków w potrzebie. Mimo ostatnich wyników pozytywnie oceniam ponadroczny okres mojej pracy w Janowie Lubelskim. Oczywiście, nie udało się wywalczyć awansu do IV ligi, co było jednym z moich celów. Przeprowadziłem jednak proces odmłodzenia drużyny, co było innym z priorytetów. Wyniki w tym sezonie? Mieliśmy sporo problemów takich jak, kontuzje, kartki czy niekorzystny terminarz – wylicza Michał Zimowski. Nowym szkoleniowcem Janowianki został Dariusz Brytan, były piłkarz tego zespołu.

W dużo lepszym nastroju jest zapewne Radosław Muszyński, opiekun Orionu. Jego podopieczni świetnie zareagowali na środową porażkę z rezerwami Wisły Puławy. W ich postawie nie było widać ani krzty zniechęcenia. Walczyli na całej szerokości boiska i zasłużenie wygrali. Duża w tym zasługa Dawida Pioruna, który w 23 min dał Orionowi prowadzenie. 21-latek wykończył składną akcję całej drużyny.

Druga połowa należała do gospodarzy, którzy raz za razem atakowali bramkę rywali. Gole jednak nie padały, bo piłkarze z Niedrzwicy mieli furę szczęścia. Raz z linii bramkowej piłkę wybił Jarosław Duda, dla którego był to wyjątkowy mecz bo przez kilka poprzednich sezonów bronił barw zespołu z Janowa. Duda dobrze kierował defensywną grą swojego zespołu wspólnie z Jarosławem Bolibokiem, który innym razem także popisał sie świetną interwencją. Huragan ustał dopiero w 88 min, kiedy Michał Małecki podwyższył na 2:0.

Janowianka Janów Lubelski – Orion Niedrzwica 0:2 (0:1)

Bramki: Pioun (23), Małecki (88).

Janowianka: Skup – B. Wojtan, A. Wojtan, Bodziuch (85 Flis), Daczka (79 Kuźnicki), Golec (46 Gąbka), Piecyk, T. Sadowski, Sobótka, Widz, J. Wojtan.

Orion: Bolibok – Taramas, Rup, Duda, Wiśniewski, Piorun (67 Dziwulski), Kostianiuk, Wierzchowski, Szymuś (67 Matys), Gutek (82 Małecki), Morawski (82 Kawalec).

Żółta kartka: Taramas. Sędziował: Kamil Szczołkow. Widzów: 100.

Źródło: dziennikwschodni.pl

Tabela i wyniki po ostatniej kolejce