piątek, 21 wrzesień 2018, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Port Lotniczy Lublin: rusza kolejna wystawa fotograficzna

Mieszkańcy 22 miast Lubelszczyzny będą mieli okazję obejrzeć ekspozycję promującą Port Lotniczy Lublin. Tym razem oprócz zdjęć z poszczególnych etapów budowy, pojawiły się stare fotografie nawiązujące do historii lubelskiego lotnictwa. Zainteresowani zobaczą również samoloty, jakimi  będzie można polecieć  z lotniska w Lublinie.

Wystawa ma charakter opowieści na temat budowy Portu Lotniczego Lublin. Rozpoczynają ją zdjęcia Zakładów Mechanicznych E.Plage i T. Laśkiewicza oraz krótkie biografie osób związanych z lubelskimi tradycjami lotniczymi (m.in. Zygmunt Puławski, Jerzy Rudlicki, Tadeusz Góra, lotniczy klan Kasperków).

W dalszej kolejności można zobaczyć jak przebiegały prace przy tej największej inwestycji na Lubelszczyźnie. Zdjęcia pokazują kolejne etapy budowy - począwszy od prac z niwelacji terenu, przez budowę drogi startowej, płyty postoju samolotów, aż do budowy terminalu pasażerskiego, który będzie gotowy już na początku września. Na kolejnych tablicach znajdują się wizualizacje oraz wewnętrzny plan terminalu. Mieszkańcy będą również mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć jakie samoloty odlecą z lubelskiego lotniska. Będzie to m.in. Airbus-A320 oraz Boeing 737-800.

Wystawa będzie podróżować po 22 miastach Lubelszczyzny przez całe wakacje. W każdym z nich będzie ją można oglądać przez tydzień. Od poniedziałku (3.09), ekspozycję będzie można zobaczyć na rynku w Janowie Lubelskim.

Budowa lotniska od początku budzi szerokie zainteresowanie wśród mieszkańców Lubelszczyzny. Dlatego wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, władze Portu podejmują szereg działań, mających na celu promocję lubelskiego lotniska. Dzięki kamerom internetowym zamieszczonym na stronie internetowej, mieszkańcy regionu na bieżąco mogą śledzić postępy prac. Z dużą sympatią wśród zainteresowanych spotykają  się również wycieczki na teren lotniska oraz Dni Otwarte. Potwierdzeniem mogą być tłumy zwiedzających, które za każdym razem przyciągała ta największa inwestycja na Lubelszczyźnie.

Lubelski Dom Medialny
Izabela Paluch