wtorek, 19 czerwiec 2018, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

Pogoda w Janowie

Przyśpiewki, obrzędy weselne i tekst Wyspiańskiego, czyli Narodowe Czytanie 2017

            To już trzeci raz młodzież LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim włącza się w akcję Narodowego Czytania, której patronuje Para Prezydencka. Jak co roku wspierają nas zacni goście i rodzice naszych uczniów.

            Tym razem czytali wspólnie z nami dyrektor Szpitala Powiatowego w Janowie Lubelskim Pani Renata Ciupak, prezes lokalnej grupy działania „Leśny Krąg” Pani Janina Skubik, emerytowany Komendant Powiatowy Policji Pan Zbigniew Kędra oraz gospodarz całego przedsięwzięcia, dyrektor naszego LO, Pani Wiesława Dyjach.

            Nastrój „Wesela” zapanował w auli dzięki bogactwu zgromadzonych rekwizytów, barwnym strojom, ludowym potrawom, a wszystko to w pięknej oprawie śpiewaczej pań z grupy „Janowianki” pod opieką Pani Lidii Tryki.

            Mieliśmy okazję zobaczyć jak przebiegają oczepiny, wysłuchać pieśni, a nawet wspólnie zaśpiewać przyśpiewkę o Marysi, która „gdzieś wianek podziała”.

            Cieszy fakt, że wciąż są wśród nas osoby lubiące czytać i uczestniczyć aktywnie w życiu szkoły. Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną.

Koordynator przedsięwzięcia Beata Góra

Zdjęcia: Mateusz Kiciński

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www