czwartek, 16 sierpień 2018, Imieniny: Joachima, Rocha, Domarada

Romantycznie i filmowo... Dzień Kobiet w wydaniu PiS

Ile jest pytań dotyczących „naszych” marzeń? To zdrowie, spokój, radość, zrozumienie, pomyślność, to szczęście. Dnia 8 marca z okazji Dnia Kobiet, Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Janowie Lubelskim zaprosił wszystkie Panie na film „Listy do M3” (komedia romantyczna). Gdyby wczytać się w filmową fabułę i odnieść ją do obchodzącego Święta Kobiet, z pewnością mogliśmy powiedzieć, że pełniła ona forma życzeń, gdzie wspólnym mianownikiem jest miłość, która dla bohaterów filmu jest najważniejsza. To miłość rodzicielska, miłość małżeńska, to obecność drugiego człowieka i jego… zrozumienie. Takich aspektów życiowych poszukiwali bohaterowie filmu i tego wszystkim Paniom życzył w imieniu Zarządu PiS (w tym nieobecnego Jana Frani - Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Kołtysia - Burmistrza Janowa Lubelskiego, Artura Pizonia - Przewodniczącego Komitetu PiS) – Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP. Panowie tuż przed projekcją filmu zaśpiewali dla Pań Sto Lat. Tuż po „Listach do M3”, każda z Pań została obdarowana kwiatem i słodkościami.

Dodajmy, że kwiaty i słodkości zostały wręczane przez Jerzego Bieleckiego – Posła na Sejm RP, Grzegorza Pyrzynę – Starostę Janowskiego, Antoniego Kulpę – Wicestarostę, Czesława Krzysztonia – Zastępcę Burmistrza Janowa Lubelskiego, Władysława Sowę – Przewodniczącego Rady Powiatu, Michała Komackiego – Radnego Rady Powiatu, Jana Czaję – Kierownika Biura Poselskiego Posła Jerzego Bieleckiego, Pawła Golca – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Janowskiego.

Przypomnijmy, że w  zeszłym roku, Panie w Dzień Kobiet były zaproszone na film „La La land”, w 2016 roku był to film „Listy do M2”, w 2015 roku filmowa opowieść o życiu prof. Zbigniewa Religii – film „Bogowie”.

Tekst i foto: Dorota Kozdra