czwartek, 24 maj 2018, Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Śpiewające Święto Kobiet

W imieniu Stowarzyszenia Wspólnoty Samorządowej Radni Rady Powiatu Janowskiego Wiesław Dyjach, Janusz Lewandowski oraz Stanisław Mazur zaprosili panie na obchody Święta Kobiet do hotelu „Janów” w Borownicy. Zapowiadany koncert w wykonaniu Andrzeja Rybińskiego był największym „magnesem” organizowanej imprezy. Ponad czterysta kobiet zgromadziło się w górnej sali balowej. W świętowaniu brali udział także nieliczni panowie miedzy innymi: Wójt Gminy Batorz Henryk Michałek, Wójt Gminy Chrzanów Czesław Jaworski, przybył także Dyrektor Szpitala MSW w Rzeszowie Zbigniew Widomski. Z lekkim spóźnieniem na uroczystość przybył także Jacek Czerniak Lider SLD na Lubelszczyźnie.

Na początku spotkania Radni wspólnie powitali zgromadzone panie. Młodzi artyści z powiatu janowskiego zaprezentowali swoje utwory muzyczne i piosenki. Piękna gra na saksofonie „saksie” w wykonaniu Gabrieli Dycha przypomniała nieco starszym czasy młodości, kiedy na zabawach królowały trąbki, saksofony i gitary. Piękny śpiew wykonaniu młodych artystów umilał czas w oczekiwaniu na koncert Andrzeja Rybińskiego. Artysta pojawia się na sali, gromkie brawa kilka słów powitania publiczności i zaczęło się. Muzyka gitarowa z podkładem muzycznym na pianinie w wykonaniu akompaniatora i już jesteśmy w młodzieńczych latach płyną na sale piękne melodie „Nie liczę lat” (artysta ma 68 lat)

„ Na dnie serca schowaj żal”. Piosenki o miłości przeplatane dowcipami bawiły wszystkie panie niezależnie o wieku.  Artysta tak potrafił poderwać salę do zabawy, że widzowie śpiewali refreny niektórych piosenek, brawami wybijali rytm muzyki, a przy twiście wręcz tańczyłi na fotelach.

Ponad godzinny występ minął jak chwila, jeszcze ostatni utwór i do następnego spotkania?

Panowie chwycili pęki kwiatów, które wręczali wszystkim paniom. Potem poczęstunek w dolnej sali balowej na parterze, uroczystość dobiegła końca.

Tekst i foto: Jan Machulak