piątek, 25 maj 2018, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Super Bal dla Super Wnuków

Super Bal dla Super Wnuków odbył się dnia 27 stycznia 2018 roku w Domu Nauczyciela. Impreza była uwieńczeniem  realizowanego w 2017 r. programu pn. „Aktywny Dziadek, Aktywna Babcia”. Organizatorami balu  byli: babcie i dziadkowie  skupieni wokół  Janowskiej Szkoły dla Super Babci i Super Dziadka, która funkcjonuje  przy O/R  Związku Emerytów w Janowie Lubelskim od  m-ca września ub. roku.  Bal  był imprezą integracyjną, na którą  mogli wybrać się  babcie, dziadkowie  z wnukami, a także rodzice. Bal pod nazwą: „Super Bal dla Super Wnuków”, to wydarzenie, które odbywa się  po  raz trzeci w naszym mieście. Na balu obowiązuje strój przebierańca ( kostium ), który cieszy się  dużym uznaniem  wśród  rodziny i znajomym,  a dla  babć i dziadków jest prawdziwym wyzwaniem  do pracy na rzecz rodziny  i najmłodszego pokolenia.

Bal rozpoczął się orszakiem wnuków razem z babcią lub dziadkiem przed oblicze Królowej ( w rolę Królowej wcieliła się Urszula Pachuta). Królowa dokonała oficjalnego otwarcia balu  zapowiadając  dalszą imprezę, na którą złożyły się  tańce, wspólne zabawy. Taki  bal, to impreza  integracyjna,  wielopokoleniowa  i edukacyjna  w swej formule, organizowana  przy  współpracy z janowskimi przedszkolami. W roku bieżącym zabawy ruchowe dla  naszych wnuków  realizowało Przedszkole Nr 1 przy ulicy Ogrodowej, a były to Panie: Anna Bzdeń i Ewa Włuczko. Super Bal dla Super Wnuków zakończył  się  oczekiwanym występem  Teatru Tradycja  z przedstawieniem  ”Kolędowanie z Gwiazdą”.  Całe to wydarzenie było wizytówką  dobrej współpracy grup międzypokoleniowych  i dobrą praktyką  janowskich emerytów.

Uwaga:  Drogie babcie i dziadkowie ! Zapraszam do zapisywania się  na listę do kolejnej edycji programu „ Aktywny Dziadek, Aktywna  Babcia”., tel. kontaktowy: 663  014 663.

Powodów do świętowania z udziałem wnuków będzie  jeszcze więcej.

Tekst: Zofia Widz-Baryła, foto: Jarosław Lalik