poniedziałek, 25 czerwiec 2018, Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Udział szkoły podstawowej w Janowie Lubelskim w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 Dyrekcja, Nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Jej głównym celem jest promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie oraz wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.  Kolejnym ważnym celem było pobicie ustanowionego  1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób.

Uczniowie klas I – VI ubrani w koszulki białe i czerwone zgromadzili się na hali sportowej ze swoją ulubioną książką. Wewnątrz kontur przedstawiających Polskę ułożoną z biało-czerwonej wstęgi wszyscy, biorący udział w akcji zasiedli do kilkuminutowego czytania.

W niecodziennej atmosferze ciszy i skupienia, zafascynowani swoją ulubioną książką przenieśli się na kilkanaście minut w świat fantazji    i wyobraźni.

Poprzez organizowanie tego typu akcji czytelniczych zachęcamy dzieci i młodzież do czytania książek, które uczą życia, dają szczęście    i spokój, zwiększają inteligencję oraz są warunkiem sukcesu.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom oraz uczniom za udział w akcji.

Nauczyciele biblioteki