poniedziałek, 19 luty 2018, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta

„Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2012”

Wrześniowym ogniskiem na Wyspie w dniu 06.09.2012r. zakończyło się wstępne szkolenie żeglarskie „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2012” dla uczniów klasy sportowej z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie Lubelskim realizowanego w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” nad Zalewem Janowskim.

Kurs ukończyła większość uczestników rozpoczynających zajęcia w salach Gimnazjum jeszcze w maju. Wtedy wielu z nich wydawało się, że przekazywana wiedza ze wstępu do żeglarstwa oraz interesujące zajęcia z profilaktyki uzależnień są po prostu dodatkowymi lekcjami. Ale już na Przystani i na wodzie okazało się, że te wiadomości są niezbędne dla prawidłowego i bezpiecznego żeglowania. Później zajęcia w małych grupach wakacyjnych umożliwiły odbycie dobrej praktyki wodniackiej. Młodzi żeglarze nauczyli się samodzielnego radzenia sobie z wiosłowaniem na kajaku i łodzi wiosłowej. Nauczyli się też działań wspólnych, jako załogi na łodzi żaglowej pod opieką doświadczonych sterników. Zrozumieli, że ważniejsze jest bezpieczeństwo własne i kolegów niż efekciarska brawura. Poznali też zasady podejmowania odpowiedzialnych decyzji o wyborze sprzętu i trasy rejsu przy różnych warunkach pogodowych. Ta wiedza i umiejętności oraz przyswojony nawyk zdrowego stylu życia przydadzą się w dalszym szkoleniu na stopnie żeglarskie i w uprawianiu różnych dyscyplin sportu. Tak więc dzięki pracy kadry i zaangażowaniu uczestników cele kursu zostały osiągnięte.

W imieniu organizatorów i beneficjentów dziękujemy Gminie Janów Lubelski za dotację na organizację kursu. Dziękujemy też Zespołowi Obsługi Szkół i Przedszkoli, Spółce Zalew oraz Drużynie Nr 10 WOPR za wspomaganie organizacji kursu. Kadrze Kursu dziękujemy za nauczanie i pracę wychowawczą.

Kursantom życzymy realizacji planów związanych ze sportami wodnymi.

Popatrzmy na ognisko, jesienne pływanie i na wspomnienia wakacji w krótkiej relacji foto.

Janów Lubelski, 06.09.2012 r.
Komandor Klubu – Antoni Sydor