środa, 18 październik 2017, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

„Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2017”. Spływ kajakowy Bukową.

Uczniowie klasy V sportowej  Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim uczestniczyli w spływie kajakowym Bukową. Spływ zorganizowano w ramach szkolenia żeglarskiego „Wiatr i woda – pierwsze spotkanie – 2017” w Klubie Żeglarskim „ZEFIR” w Janowie Lubelskim. Dla młodych sportowców z PSP był znakomitym sprawdzianem nabytych umiejętności wiosłowania - w dynamicznym nurcie pierwotnej rzeki Lasów Janowskich.

Warto nadmienić, że klasa V sportowa PSP ukończyła szkolenie wstępne (wiosła) nad Zalewem Janowskim w ubiegłym roku a teraz uczestniczy w szkoleniu rozszerzonym (żagle).

Zajęcia są realizacją zadania publicznego na rzecz Gminy Janów Lubelski p.n. „Prowadzenie profilaktycznej działalności edukacyjnej w szkołach w zakresie przeciwdziałania problemom alkoholowym jako element programów psychoprofilaktycznych, tj. pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży” - dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim. Zajęcia  odbywają się w  okresie maj – listopad 2017 r. Realizacja zadania jest wspierana dotacją w formie dofinansowania przez Gminę Janów Lubelski.

Przygotowanie organizacyjne spływu i szkolenie kadry Klub przeprowadził w ub.r. Tutaj relacja

Antoni Sydor - Komandor KŻ „ZEFIR” w Janowie Lubelskim

Janów Lubelski, 16.06.2017 r.

Foto: Krzysztof Zbiżek