środa, 18 lipiec 2018, Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

Wielki sukces KS Janowski Orlik

Rozpoczynając we wrześniu ubiegłego roku zmagania w XVIII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii chłopców do lat 8, marzeniem każdego zawodnika było unieść w górę największe trofeum jakie było do zdobycia w największym turnieju piłkarskim w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 2 miliony zawodników i zawodniczek z naszego kraju.

Zmagania na szczeblu gminnym i powiatowym były tylko wstępem do wielkich emocji jakie czekały na naszych chłopców w finale wojewódzkim który 12 kwietnia odbył się w Międzyrzeczu Podlaskim. Trener Paweł Chmiel wierząc w siłę i wielkie ambicje zespołu zabrał ze sobą dziewięciu chłopców. Do rywalizacji chłopców w kategorii U8 przystąpiło 22 drużyny, zwycięzcy eliminacji powiatowych w województwie lubelskim. Rozpoczynając zmagania KS Janowski Orlik, znalazł się w wyrównanej grupie A wraz z zespołami: UKS Niedźwiadek Chełm oraz SP Nr 2 Łuków.

W swoim pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Chełma wygrywając po golu Antka Jaskowskiego 1-0 co sprawiło, ze kolejny mecz z SP nr 2 Łuków toczył się o zwycięstwo w grupie i awans do dalszej fazy rozgrywek. Po wyrównanym spotkaniu padł remis 2-2 choć po golach Dawida Zaręby i Antka Jaskowskiego prowadziliśmy dwoma bramkami. Wynik remisowy sprawił, ze zajęliśmy drugie miejsce w grupie ustępując drużynie z Łukowa gorszym stosunkiem bramek, na szczęście rozstrzygnięcia w pozostałych grupach sprawiły, ze do ćwierćfinału awansowaliśmy z drugiego miejsca.

Następnie los przydzielił nam drużynę SP Nr 4 Łęczna... i tutaj emocje sięgnęły zenitu! a Janowski Orlik pokazał umiejętności i prawdziwy charakter, tracąc w meczu trzy bramki za każdym razem błyskawicznie odrabiał straty (bramki Antek Jaskowski x2 oraz Karol Widz) w meczu 3-3 i mamy karne! Paradujący w bramce Piotrek Tyra i perfekcyjne "jedenastki" Antka, Karola i Marcela dają nam półfinał!!! Tutaj czeka już FA Zamość. Początkowe nerwowe kilka minut nie zdeprymowało naszych zawodników którzy z każdą minutą grali coraz lepiej, realizując żywiołowo przekazywane wskazówki trenera i rodziców. Efektem tego były dwie błyskotliwe akcje, gdzie po podaniach Antka Jaskowskiego dwukrotnie bramkę zdobył Marcel Krzysztoń.

W wielkim finale przypadło rywalizować nam z drużyną Puławiaka Puławy. Mecz ten to już pokaz siły naszego zespołu. Najpierw w pierwszych sekundach meczu sytuację "sam na sam" wybronił nasz bramkarz lecz zanim spiker zapowiedział rozpoczęcie wielkiego finału Janowski Orlik prowadził już 2-0! Perfekcyjna gra w obronie w powiązaniu z fenomenalnie wyprowadzanymi atakami, skutecznie kończącymi przez Antka Jaskowskiego - najlepszego zawodnika turnieju w kategorii chłopców U8 (4 bramki w finale, wynik meczu 4-1) sprawiły, że zwycięzca finału mógł być tylko jeden......Janowski Orlik!!!
Anatol Obuch wiceprezes LZPN, wojewódzki koordynator turnieju w wywiadzie telewizyjnym stwierdził..."rywalizację chłopców w najmłodszej kategorii wygrali chłopcy z Janowa Lubelskiego, drużyna na którą nikt nie stawiał, były przecież drużyny takie jak Akademie Młodych Orłów....."
Przypomnę tylko, że w ciągu dwóch dni w rywalizacji udział wzięło 126 drużyn województwa lubelskiego, chłopców i dziewcząt w trzech kategoriach wiekowych, ponad 1200 zawodników. W turnieju karierę piłkarską zaczynało wielu obecnych reprezentantów kadry narodowej tj. Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński... a ich następcy to: Antek Jaskowski, Marcel Krzysztoń, Karol Widz, Dawid Zaręba, Piotrek Tyra, Kacper Chmiel, Igor Grzegrzuliński, Michał Jargiło oraz Sebastian Gałus

KS Janowski Orlik