poniedziałek, 20 sierpień 2018, Imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny – uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza wśród najlepszych

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji to prestiżowy konkurs organizowany przez Podkarpacki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, objęty patronatem m.in. Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Celem konkursowych zmagań jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, motywowanie uczniów do nauki i rozwijania własnych zainteresowań.

W tegorocznych zmaganiach, po rozgrywkach na poziomie powiatowym i rejonowym, dnia 12 maja w IV Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie uczniowie przystąpili do rozwiązania zestawu finałowego złożonego z 5 zadań otwartych. Miło nam poinformować, że decyzją organizatorów uczeń klasy 2e - Łukasz Krzysztof otrzymał tytuł laureata (3 miejsce), zaś uczennica klasy 1a - Jarosz Weronika tytuł finalisty (wysokie 8 miejsce).

Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

Tekst i foto: LO