wtorek, 25 wrzesień 2018, Imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

XVIII PUCHAR POLSKI DZIECI W KARATE TRADYCYJNYM 2018

W dniu 1 czerwca w ERGO ARENIE na granicy Gdańska i Sopotu odbył się VIII Puchar Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 oraz XVIII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, w którym wystartowało blisko 1000 młodych karateków. „Te zawody są kluczowe dla rozwoju systemu szkoleniowego polskiego karate, bo na nich, w ramach Pucharu Europy w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018, spotykają się najlepsi zawodnicy z Polski i Europy.

Stanowią oni niezwykle ważny wzorzec dla młodszych karateków, bo bez wzorów dzieci nie mają pasji ani chęci do działania” – powiedział Andrzej Maciejewski, wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego – W Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do ORLEN 2018 wystartowało blisko 1000 dzieci, które nie są tutaj przez przypadek. Wręcz przeciwnie, impreza ta jest wynikiem licznych imprez regionalnych, w których udział wzięło dużo więcej młodych karateków i to z ich grona wyłonieni zostali zawodnicy XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci.

Tutaj przyjechali zawodnicy, którzy ćwiczą w sposób jeszcze nie profesjonalny, ale bardzo mocno zaangażowany. Janowski Klub Karate Tradycyjnego reprezentowało siedmiu zawodników: Nikodem Kania, Igor Grzegrzuliński, Zuzanna Grzegrzulińska, Julia Drozd, Karol Serwatka, Borys Kwiatek i Szymon Wolski. Jak zwykle wróciliśmy z medalami, a niektórzy mimo ogromnej konkurencji znaleźli się w dziesiątce najlepszych.

Złoto wywalczyła JULIA DROZD, broniąc tytułu z ubiegłego roku.

Brąz wywalczył IGOR GRZEGRZULIŃSKI

GRATULACJE DLA CAŁEJ REPREZENTACJI KLUBU!!!