środa, 18 lipiec 2018, Imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

Z miłości o miłości. Eutrapelia 2018

Tegoroczna XXI edycja Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Eutrapelia odbywa się pod hasłem „Mistrz i uczeń”. Janowska edycja miała miejsce wczoraj, tj. 11 kwietnia w Janowskim Ośrodku Kultury. Ideą festiwalu jest promocja wartości chrześcijańskich młodzieży szkół ponadgimnazjalnych poprzez sztukę i kulturę. W tym roku, na deskach JOK wystąpili uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza i Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim.

Ewa Sęk – Dyrektor Festiwalu, która była obecna podczas wczorajszego „spotkania” w Janowskim Ośrodku Kultury zaznaczyła, że Co roku obserwujemy coraz wyższy poziom artystyczny. Młodzi poprzez formy, które są im bliskie: teatr, śpiew, taniec, muzyka, literatura i to wszystko, co potrafią tworzyć chcą prezentować i przybliżać innym wartości ewangeliczne”.

Przypomnijmy, że tegoroczny festiwal został zainaugurowany 8 listopada 2017 roku przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza, który w wygłoszonej homilii zacytował słowa znanego włoskiego proboszcza i pisarza ks. Primo Mazzolari, który mówił, że „człowiek nigdy nie jest tak ubogi, jak wtedy gdy zaczyna rozumieć, że brakuje mu wszystkiego. Jednocześnie nigdy nie jest tak bogaty, jak wówczas, gdy z tego ubóstwa wyciąga ręce do Chrystusa i otwiera przed Nim serce”.

Finał Eutrapelii odbędzie się w czerwcu w Sandomierzu.

Tekst i foto: Dorota Kozdra