czwartek, 19 październik 2017, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Z życia "BARKI"

Festiwal Piosenki Wojskowej

W dniu 24.08.2017 r. na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Majdanie Wielkim delegacja z „BARKI” uczestniczyła w Festiwalu Piosenki Wojskowej. Impreza integracyjna rozpoczęła się Mszą św. Następnie odbył się konkurs Piosenki Wojskowej, w którym uczestniczyły zespoły artystyczne z kilkunastu domów pomocy z województwa lubelskiego. Zespół z „BARKI” zaprezentował piosenkę pt. „ Kalina Malina”.

Podczas wyjazdu delegacja także modliła się Sanktuarium Maryjnym i spacerowała nad  zalewem w Krasnobrodzie.

Piknik „POŻEGNANIE LATA”

Natomiast w dniu 06.09.2017 r. delegacja z „BARKI” uczestniczyła w pikniku integracyjnym „Pożegnanie lata 2017” zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Popkowicach. Piknik rozpoczął się występami lokalnych zespołów. Następnie dla osób niepełnosprawnych odbył się konkurs rękodzieła o tematyce „Babie lato”. Nasz Dom zaprezentował pracę wykonaną przez Pana Andrzeja Zagórskiego techniką rzeźbiarstwa w styropianie, wykonaną pod kierunkiem Pani Faustyny Kozina – instruktora terapii zajęciowej.

Festiwal Pieśni Maryjnych

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej „Betania” w Lublinie w dniu 13.09.2017 r. delegacja z „BARKI” uczestniczyła w IX Festiwalu Pieśni Maryjnej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., po której odbyły się prezentacje utworów muzycznych. Zespół artystyczny z „BARKI”, działający pod kierunkiem: Faustyny Kozina i instruktora terapii zajęciowej i Karola Przytuły instruktora ds. kulturalno – oświatowych, wykonał pieśń „O Janowska”. Występ zakończył się sukcesem – zespół zajął III miejsce.