sobota, 23 wrzesień 2017, Imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Załoga „Okoni” z KŻ „ZEFIR” na regatach na Zalewie Nielisz - 2017

Zachęceni udziałem w regatach „Nisko – 2017” tym razem Załoga „Okoni” z Klubu Żeglarskiego „ZEFIR” w Janowie Lubelskim uczestniczyła w „I Regatach Żeglarskich Nielisz – 2017”. Regaty przeprowadzono 29 i 30.07.2017 r. (sobota i niedziela) na tzw. „Zamojskim morzu”. Zbiornik retencyjny Nielisz o powierzchni ok. 950 ha wybudowano w 2008 r. na rzece Wieprz wypływającej z wyżyny Roztocza. Zalew położony jest w okolicy Szczebrzeszyna, w kierunku na Krasnystaw, w odległości ok.57 km od Janowa Lubelskiego. Warto zaznaczyć, że zbiornik zasila również rzeka Por dziś mająca początek w naszym Batorzu a jeszcze niedawno w bliskich Zdziłowicach.

Kierownikiem ekipy regatowej był Członek KŻ „ZEFIR” Krzysztof Zbiżek. W tych premierowych regatach, w różnych klasach wzięło udział 30 jednostek – nie tyko z Lubelszczyzny.

„Okonie” wystąpili w składach:
1/ slup „KLEPPER”- Jarosław Makuch i Dawid Kędra;
2/ slup „MAŁA” - Damian Kędra i Łukasz Placha.

W konkurencji open nasi żeglarze zajęli odpowiednio IV i V miejsca.

Czas pokaże jakie będą kolejne regaty, w których wezmą udział młodzi żeglarze z KŻ „ZEFIR”.

Antoni Sydor - Komandor KŻ „ZEFIR” w Janowie Lubelskim
Janów Lubelski, 11.08.2017 r.

Foto: Krzysztof Zbiżek