czwartek, 27 lipiec 2017, Imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Zespół teatralny „Ełforia” z Janowa Lubelskiego nominowany do konkursu wojewódzkiego

Wspaniała gra aktorów odtwarzających różne opowieści i wydarzenia o których możemy przeczytać na łamach książek były jednym z głównych tematów przedstawień, jakie zostały zaprezentowane dnia 19 kwietnia br. w Janowskim Ośrodku Kultury. Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych, a mówimy o eliminacjach powiatowych wykazał różnorodność młodych aktorów do tematu podjętego w swym wystąpieniu. Wśród dziewięciu zespołów teatralnych, dwa podjęły temat religijny: „Janowskie Iskierki” – opiekun s. Łucja Maria Turos, tytuł przedstawienia „100 –lecie objawień Matki Bożej w Fatimie” oraz Zespół z Otrocza – opiekun Maria Borkowska – Kapka, tytuł „Triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy”.  Usłyszeliśmy historię pięciu baśni: zespół „Sztukomaniacy”  ze szkoły Podstawowej w Łążku Ordynackim – opiekun” Bożena Pałka, Barbara Lach, tytuł przedstawienia „Kopciuszek inaczej”. „Legenda o smoku wawelskim” to temat sztuki uczniów z Zespołu Szkół w Potoku Wielkim – opiekun Grzegorz Studziński. W świat „Śpiącej Królewny” zabrali nas uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Potoku Stanach – opiekun Iwona Lenart. Natomiast uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Stojeszynie Pierwszym przedstawili spektakl „O kogutku i kurce” – opiekun Dorota Żurawicz. „O biedzie, brzydkim kaczątku i pięknym dzbanie” to temat wystąpienia uczniów z PSP w Potoczku – opiekun Maria Urszula Olszówka, Marzena Dudzik.

Wśród różnych tematów baśniowych i bajkowych pojawił się skecz o Mariolce zatytułowany :Świat oczami Krejzolki” – opiekun Beata Łukasik. W rolę głównej bohaterki wcielił się uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim – Karol Powrózek.

Poważny temat podjął zespół teatralny „Ełforia” z PSPzOI z Janowa Lubelskiego. Spektakl przygotowany pod kierunkiem Wioletty Sołtys wprowadził nas w świat internetowych pułapek w świecie współczesnym. Niniejszy zespół dostał nominację do konkursu Wojewódzkiego, który odbędzie się w Lublinie.

Dodajmy, że Przegląd został poprowadzony przez Matyldę Michałek z Janowskiego Ośrodka Kultury.

Tekst i foto: Dorota Kozdra