czwartek, 19 październik 2017, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Zoomowanie ZOOMU NATURY czyli co nowego w Parku Linowym

-Pani Prezes za nami pierwszy miesiąc od uruchomienia parku linowego, jak wygląda frekwencja uczęszczających? Czy jest zadawalająca?

• Park cieszy się jak dotychczas dużym zainteresowaniem. Zwykle były to odwiedziny jednorazowe, posiadamy jednak także nielicznych pasjonatów. Zdarzały się dzieci, które podczas kilkudniowego pobytu w Janowie np. u dziadków, były na parku praktycznie codziennie.

Łączna ilość sprzedanych biletów w miesiącu lipcu : 5071 sztuk
w tym:

• aż 2343 sprzedanych biletów dotyczy trasy „Maluch” (dzieci 3-12 lat) – co stanowi 46% wszystkich biletów,
  • dzieci korzystające z biletów ulgowych (do 15 lat) - 1056 sprzedanych biletów – co stanowi 21% wszystkich biletów,
  • atrakcje specjalne (tyrolka, wahadło, skok pionowy) - 1043 bilety – co stanowi 20 % wszystkich biletów,
  • pakiety rodzinne - 71 sprzedanych biletów.

Najważniejszy nie jest jednak efekt ilościowy. Osiągnięty został już częściowo cel wyznaczony dla całego Park Rekreacji i Edukacji. Zoom Natury ma być atrakcyjnym miejscem, gdzie  wypoczywać będą rodziny, grupy przyjaciół i uczestnicy kolonii oraz zielonych szkół. Park Linowy bardzo chętnie odwiedzają całe rodziny, przychodzą tu rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Jest to miejsce gdzie można spędzić ciekawie czas z rodziną, zaprosić znajomych, spotkać się z przyjaciółmi. Często obserwuję takie scenki, że trasę pokonują kolejno mama, 11-latek i tata a na dole stoi szczęśliwa babcia i robi zdjęcia. To jest właśnie to, co chcemy osiągnąć.

-Jakie grupy odbiorców przyciągają atrakcje parku linowego?
Goście odwiedzający park:

• główną grupę odwiedzających stanowią mieszkańcy Janowa i okolicznych miejscowości: Kraśnik, Stalowa Wola, Nisko, Biłgoraj.
  • zdarzają się osoby i grupy z całej Polski np.: Lublin, Warszawa.
  • zanotowaliśmy duże zainteresowanie obcokrajowców: głównie są to osoby z Europy: Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii. Po kilka osób z Niemiec, Holandii, Grecji.

Zdarzali się także goście z całego świata: USA, Kanada, Azja (2 Japonki, 1 Chińczyk).
Zaskoczeniem jest dla nas tak liczna grupa obcokrajowców. Nie wiemy skąd dowiedzieli się o parku. Staramy się by byli zadowoleni, dzięki temu pozytywna opinia o Janowie wychodzi poza granice naszego kraju.

-Oddany został ostatnio do użytku obiekt gastronomiczny nad zalewem, z pewnością cieszy się dużym zainteresowaniem. Budynek jak ostatnio miałam okazję zobaczyć doskonale imituje naturalne walory przyrodnicze. Skąd taki pomysł? Czy obiekt będzie całoroczny?

-W tym roku uruchomiliśmy nową kawiarenkę przy plaży. Nie ukrywam, że był to dla Spółki ogromny wysiłek pod względem organizacyjnym i inwestycyjnym. Jednak dobrze funkcjonująca gastronomia stanowić będzie jeden z filarów zdrowego modelu biznesu dla parku.  Tego typu przedsięwzięcia pozwolą na samofinansowanie się Parku Rekreacji w przyszłości. Z samych biletów na park linowy czy do laboratoriów, które w dodatku są bardzo tanie nie bylibyśmy w stanie utrzymać 10 ha terenów rekreacyjnych i całorocznych obiektów.
Kawiarenka jest całoroczna. Po sezonie będzie otwarta w weekendy, oraz w każdy dzień tygodnia pod potrzeby grup odwiedzających park linowy. Istnieje także do momentu otwarcia całego Zoomu możliwość organizacji imprez zamkniętych typu: urodziny, imieniny, spotkania integracyjne po okresie letnim. Kawiarenka nawiązuje stylem do architektury parku.  Proste formy i nowoczesna stylizacja przestrzeni zapewniają funkcjonalność, ale i kontakt z otaczającą naturą. Goście są w środku obiektu, a czują się tak jakby siedzieli na plaży.

-Co będzie dalej? Czyli jakie kolejne atrakcje Zoomu Natury powstaną na naszych oczach?

-Park Linowy jest pierwszym elementem całego systemu, ale już dzisiaj stara się budować markę ZOOM Natury, jako miejsca oferującego wysokiej jakości usługi turystyczne w dostępnej dla przeciętnego Polaka cenie. Dotychczas spotykamy się z pozytywnymi opiniami gości. Odwiedzający szczególnie cenią nasz park za: niskie ceny, doskonały system asekuracji,  profesjonalną obsługę instruktorów.
W przyszłym roku zostaną oddane pozostałe atrakcje ZOOM u Natury: siłownie zewnętrzne, plac zabaw, ścieżki, pasaże, place z fontannami i laboratoria edukacyjne. Mamy nadzieję, że będzie to zgodnie z założeniami miejsce niezwykłe, jakiego dotychczas nie ma w Polsce, gdzie mieszkańcy i goście spędzać będą chętnie swój wolny czas.

Dziękuję za miłą rozmowę i wyczerpujące odpowiedzi.

Z Panią Beatą Staszewską – Prezes Gminnej Spółki Zalew rozmawiała Anna Jaremek.