środa, 23 maj 2018, Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

ZUS otwarty w sobotę dla lekarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Janowie Lubelskim zaprasza lekarzy na nietypową „Białą Sobotę”. Nietypową, bo dotyczącą elektronicznych zwolnień lekarskich. ZUS będzie otwarty dla medyków 19 maja.

Od godziny 9.00 do 13.00 lekarze będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji dotyczących e-zwolnień lekarskich. – Każdego zainteresowanego medyka przygotujemy kompleksowo do wystawiania elektronicznych zwolnień. Założymy mu profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i pomożemy w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS, którym można podpisywać e-zwolnienia. Pokażemy jak prawidłowo wystawić elektroniczne zwolnienie, anulować je w przypadku pomyłki oraz jak zaktualizować dane lekarza w systemie – zachęca Ewa Węgrzyn z Oddziału ZUS w Biłgoraju.

Jeśli lekarz chciałby podczas konsultacji otrzymać certyfikat ZUS, powinien wziąć ze sobą pendrive albo laptopa z dostępem do internetu. Potrzebny będzie również dowód tożsamości.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie już w tym roku staną się obowiązkowe. Na razie co czwarte zwolnienie wystawione przez lekarzy z województwa lubelskiego ma formę elektroniczną.

Małgorzata Korba

regionalny rzecznik ZUS