Pogoda w Janowie

piątek, 14 grudzień 2018, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

Misja Gospodarcza do Indii i Nepalu, 4-8.03.2018

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza wspólnie z Indyjsko-Polską Izbą Przemysłowo – Handlową, organizuje misję gospodarczą do Indii i Nepalu. Partnerem wydarzenia po stronie indyjskiej jest Federacja Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych. Misja odbędzie się w dniach od 4 do 8 marca 2018 r.

W programie pobytu w Indiach przewidywany jest udział w 4-tej edycji „Forum Biznesowego Indie-Europa 29”, które odbędzie się w New Delhi.

India Europe 29 Business Forum, to jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Indiach i jedyne poświęcone w całości stosunkom biznesowym między Indiami a Unią Europejską. Forum otworzy Minister Spraw Zagranicznych Indii. Udział w Forum będzie dla polskich firm znakomitą okazją do zapoznania się z możliwościami rynku indyjskiego.

W programie przewidziane są panele dyskusyjne, wystąpienia ekspertów oraz spotkania B2B między pomiędzy indyjskimi i europejskimi przedstawicielami biznesu.

W ostatnich latach dynamika PKB w Indiach wacha się w okolicach 8 % co sprawia, że Indie stają się jedną z najmocniejszych gospodarek nie tylko Azji ale świata. Kluczową rolę w wytwarzaniu Produktu Krajowego Brutto (PKB) Indii odgrywają usługi. Wśród nich znajdują się przede wszystkim branże związane z outsourcingiem procesów biznesowych: centra obsługi telefonicznej, centra obróbki danych, elektroniczna obsługa klienta, konfigurowanie komputerów i oprogramowania, księgowość, wzornictwo oraz usługi w dziedzinie medycyny. Kolejne istotne gałęzie indyjskiej gospodarki to produkcja przemysłowa oraz rolnictwo.

Tematyka poruszana podczas Forum to przede wszystkim:

 • Doskonalenie zawodowe;
 • Rozwiązania naukowe w biznesie;
 • IT/ICT;
 • Zaawansowane technologie produkcyjne w przemyśle;
 • Przetwórstwo rolno-spożywcze;
 • Rozwój infrastruktury ze szczególnym uwzględnieniem Inteligentnych Miast (Smart Cities);
 • Transport miejski;
 • Czyste technologie;
 • Energia odnawialna;
 • Samochody i części samochodowe;
 • Rozwiązania logistyczne.

Dla zainteresowanych przewidywana jest kontynuacja misji do Nepalu; w 2015 r. przedstawiciele Federacji Nepalskich Izb Przemysłowo-Handlowych odwiedzili Polskę i przedstawili szereg propozycji współpracy biznesowej dotyczących ich zapotrzebowania na import towarów i usług. Rewizyta polskich przedstawicieli biznesu była przygotowywana na wiosnę 2016 r. jednak z powodu skomplikowanej sytuacji w Nepalu musiała zostać przesunięta na okres późniejszy.

Program pobytu w Katmandu przewiduje udział w Forum Biznesu oraz rozmowy bilateralne pomiędzy polskimi i nepalskimi przedsiębiorcami w dniu 7 marca br.

Zapraszamy firmy zainteresowane udziałem w Misji do  rejestracji tutaj

Informacji udzielają:

Maria Nowakowska
mnowakowska@kig.pl
tel. 22 630 97 83

Ewa Mieleszkiewicz
emieleszkiewicz@kig.pl
tel. 22 630 98 37

 

źródło: kig.pl

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www