sobota, 8 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogoda w Janowie

1 XII - Święto Kobiet w Łążku Garncarskim

Od wczesnych godzin rannych w miejscowości czuć było pracę organizacyjną  przed zebraniem wyborczym  władz w Kole Gospodyń. Dogrywanie, kto z kim i czym ma dojechać na miejsce zebrania by frekwencja była prawidłowa i żadna kobieta która może nie została w domu. W zebraniu mogły uczestniczyć wszystkie kobiety, także te które się jeszcze przekonują do dołączenia do swoich sąsiadek. O godzinie 15.00 już wszystko było gotowe. Frekwencja piękna, wybory piękne, zebranie sprawne i owocne. Czas trwania zgodnie z założeniem 1 godzina.

 Po miesięcznej kampanii wyborczej na przewodniczącą Koła największym zaufaniem obdarzona została Pani Edyta Stręciwilk. Do pomocy w kierowaniu pracą organizacyjną koła wybrana została Magdalena Sobiło- jako zastępca oraz Katarzyna Andrysiewicz- jako osoba dbająca o sprawy finansowe. Wszyscy obecni wybranym koleżankom oprócz gratulacji złożyły przyrzeczenie o pomocy w pracach koła. Ustalono wysokość składki członkowskiej, dalszą pracę organizacyjną by wszystkie Kobiety z miejscowości przekonały się do udziału w kole. Ustalono tytuł „Honorowych Gospodyń” dla seniorek, oraz „Członków Wspierających” koło. Takim tytułem i rolą uhonorowana została właścicielka  „Kasinej Zagrody” czyli nasza Kasia.

Najbliższe plany po zorganizowanych „Andrzejkach” to: wspólny dla wszystkich dzieci „Św. Mikołaj”, „spotkanie Seniorów przy nalewce Babuni”, Kolęda w Boże Narodzenie i może nawet „Sylwester”, nie koniecznie w Zakopanem. Oj, będzie się działo, będzie się działo...

Opr. J.J.     Zdjęcia KGW.

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www