środa, 23 październik 2019, Imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

100-lecie Służb Sanitarnych na terenie powiatu janowskiego

W tym roku przypada 100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce i 65–lecie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Z tej okazji w czwartek3 października br. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim odbyła się uroczystość pod patronatem Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Pana Jerzego Bieleckiego oraz Starosty Janowskiego Pana Artura Pizonia. Gościem honorowym był Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie Pani Irmina Nikiel.

Zaproszeni goście mieli okazję poznać ciekawą i interesującą historię  Inspekcji Sanitarnej przedstawioną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim Panią Elżbietę Kurzynę. Była to również okazja do zwiedzania wystawy „Inspekcja Sanitarna Wczoraj i Dziś”. W imieniu Gości przybyłych na uroczystość życzenia wszystkim byłym i obecnym Pracownikom złożyli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Pan Jerzy Bielecki, Starosta Janowski Pan Artur Pizoń, Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, ks. kanonik dr Jacek Staszak, w imieniu byłych pracowników Pani Eulalia Skrzat oraz Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie Pani Irmina Nikiel

Pani Irmina Nikiel  ciepłymi słowami zwróciła się do pracowników Inspekcji obecnych podczas obchodów Jubileuszu : „Państwowa Inspekcja Sanitarna działa na rzecz społeczeństwa, stara się robić to jak najlepiej, to nasz zbiorowy wysiłek, to nasza trudna, codzienna praca. Inspekcja Sanitarna służy swoją pomocą, służy swoją wiedzą, służy radą.  Swoją wypowiedź zakończyła słowami Księdza Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia: „Warto służyć każdemuczłowiekowi i  dla każdego warto się poświęcać”.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było odsłonięcie i poświęcenie Tablicy upamiętniającej wszystkich, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zapisali się na kartach historii Inspekcji Sanitarnej w powiecie janowskim.

Dla uczczenia 100-lecia powstania służb sanitarnych w Polsce został posadzony symboliczny Jubileuszowy Dąb.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Janowie Lubelskim