sobota, 8 sierpień 2020, Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogoda w Janowie

800-100-102 – zadzwoń i dowiedz się jak zorganizować bezpieczny wypoczynek dla dzieci i młodzieży

Trwają wakacje i z dnia na dzień przyrasta liczba zarejestrowanych organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży. To właśnie dla nich pod numerem 800-100-102 dyżurują przeszkoleni i doświadczeni w organizowaniu wypoczynku zbiorowego żołnierze OT.

Z pomocy Terytorialsów skorzystali już pierwsi organizatorzy wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży na Lubelszczyźnie. Do lubelskiej Brygady OT wpływają wnioski o wsparcie, głównie w obszarze organizacji szkoleń na temat zasad bezpieczeństwa i przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pierwsze tego typu szkolenie przeprowadzono 29 lipca br. w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym „Pszczeliniec” w Krasnobrodzie, dla dzieci uczestniczących w obozie sportowym. W najbliższych dniach ruszają kolejne szkolenia.

Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że organizatorzy wypoczynku dzieci i młodzieży mają w tym roku trudniejsze niż zwykle zadanie w zorganizowaniu bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego. Aby ich wspomóc Dowództwo WOT uruchomiło specjalną infolinię po numerem 800-100-102. Przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00–20:00, można uzyskać tu szczegółowe informacje na temat zasad, uwarunkowań prawnych i możliwości wsparcia ich przez Wojsko Polskie.

Oprócz szkoleń, Terytorialsi mogą udzielać pomocy medycznej oraz wypełniać zadania sanitarno-higieniczne i przeciwepidemiczne na rzecz, podopiecznych, pracowników i personelu ośrodków. W razie konieczności, żołnierze zapewnią niezbędne wsparcie logistyczne, psychologiczne, a także przeprowadzą odkażanie pomieszczeń i sprzętu.

Organizatorzy wypoczynku letniego z Lubelszczyzny, którzy chcą skorzystać ze wsparcia WOT, po zarejestrowaniu w bazie danych, mogą składać wnioski za pomocą aplikacji webowej. Elektroniczny wniosek jest kierowany do Urzędu Wojewódzkiego, a po akceptacji przez wojewodę, zadanie wsparcia jest przesyłane do 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

kpt. Damian STANULA

OFICER PRASOWY

2. LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www