czwartek, 15 listopad 2018, Imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

„BARKA” w Muzeum w Kozłówce

W dniu 4 lipca 2018 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „NASZ DOM” w Janowie Lubelskim (główny sponsor wyjazdu) wraz z pracownikami DPS – u zorganizowało wycieczkę do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce koło Lubartowa. Uczestnicy wycieczki z przewodnikiem zwiedzili wnętrza pałacowe z oryginalnym wyposażeniem zgromadzonym przez pierwszego ordynata kozłowieckiego – Konstantego Zamoyskiego.

Następnie indywidualnie zwiedzali Powozownię i Galerię Sztuki Socrealizmu. Spacerowali też po przepięknym ogrodzie francuskim z fontanną i romantycznym parku angielskim z ptaszarnią. W drodze powrotnej podziwiali panoramę Lublina, gdzie zatrzymali się przed Zamkiem i udali się na spacer z lodami po pięknej historycznej Starówce.

Tekst i foto: DPS "BARKA" im. Jana Pawła II