Pogoda w Janowie

poniedziałek, 10 grudzień 2018, Imieniny: Danieli, Julii, Eulalii

Burmistrz Janowa Lubelskiego na Narodowych Obchodach Święta Niepodległości w Pałacu Prezydenckim

W tegorocznych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie uczestniczył Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś. Pan Burmistrz reprezentował nasze miasto po raz pierwszy, na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Spotkanie z Prezydentem RP, jak również z Pierwszą Damą Agatą Duda było okazją do rozmowy na temat bieżących kwestii społeczno – gospodarczych naszego miasta.  W spotkaniu uczestniczył także Jerzy Bielecki – Poseł na Sejm RP, który reprezentował Parlament z ramienia naszego powiatu. Niezwykle miło zapisała się w pamięci Prezydenta wizyta w Janowie Lubelskim 8 sierpnia 2015 roku. Przypomnijmy, że spotkanie odbyło się podczas pierwszego dnia Festiwalu Kaszy Gryczaki.  Pamiętamy, jak w Parku Misztalec tłumy zebranych witały Prezydenta RP wraz ze swoją delegacją.

Odnotujmy, że sobotnie uroczystości związane z 99. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się Mszą Świętą w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Dalsze uroczystości miały miejsce na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, kolejno w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z udziałem polityków, samorządowców, parlamentarzystów, członków korpusu dyplomatycznego, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Tekst: Dorota Kozdra, foto; UM

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www