wtorek, 2 czerwiec 2020, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Pogoda w Janowie

Być Kobietą, być kobietą…

Złota polska jesień i piękny okres „Babiego lata” zakrólował w ostatnim tygodniu w Łążku Garncarskim. Oprócz pięknej jesieni w miejscowości zagościła również inicjatywa utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich. Zaczęło się od wtorkowego spotkania szkoleniowego w Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa w Janowie Lubelskim. Po czym inicjatywa rozpropagowana została wśród losowo wybranych Pań z miejscowości. W piątek zorganizowane zostało pierwsze spotkanie  grupy inicjatywnej. Postanowieniem piątkowego spotkania była decyzja o zorganizowaniu w niedzielę zebrania założycielskiego. Indywidualne zaproszenie  skierowane zostało do wszystkich kobiet mieszkające w Łążku Garncarskim, bez względu na stan cywilny, piękno wieku lub majętność.
W niedzielę o godz. 1500 odbyło się spotkanie na którym podjęta została decyzja o utworzeniu Koła Gospodyń Wiejskich w Łążku Garncarskim. Jak również wybrane zostały Panie: Joanna Słowińska, Iwona Pajor oraz Magdalena Sobiło, które zostały obdarzone największe zaufanie by w imieniu wszystkich kobiet nim kierować. Dalsze prace nad jak najlepszym zorganizowaniem kobiet trwają.
Jest już pierwszy efekt kobiecej integracji w Łążku Garncarskim. Od wczoraj mężczyźni z Łążka Garncarskiego zaczęli oddawać szacunek kobietom przez pocałunek w rękę, i chodzić w pantoflach - co wcale nie znaczy, że stali się „pantoflarzami”.


Oprac. J.J.

Fotogaleria

Twój pomysł - europejskie pieniądze
eu
Projekt współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa
Lubelskiego na lata 2007-2013.
Projektowanie i tworzenie stron www